Pereiti prie pagrindinio turinio
Energy

Energetikos infrastruktūra ES

Vienas iš pagrindinių ES prioritetų – užtikrinti, kad visi europiečiai būtų aprūpinti saugia, švaria ir įperkama energija.

ES remia įvairius ir dažnai tarpvalstybinius energetikos infrastruktūros projektus, kuriuos įgyvendinant energija gaminama, kaupiama ir paskirstoma efektyviai. Ši parama padeda kurti labiau integruotą energetikos sistemą, kuri yra labai svarbi siekiant mūsų energetikos politikos ir klimato tikslų. Šie projektai ne tik padeda sujungti energetikos infrastruktūrą ir toliau į ES energetikos sistemą integruoti atsinaujinančiųjų išteklių bei švarias technologijas, bet ir mažinti ES priklausomybę nuo energijos importo iš trečiųjų šalių.

Sąveikusis žemėlapis

Toliau pateiktame interaktyviame žemėlapyje apžvelgiami ES energetikos infrastruktūros projektai, taip pat nurodomi pagrindiniai kiekvienos šalies elektros energijos šaltiniai. Patyrinėkite jį ir sužinokite daugiau!

Atsakomybės ribojimo pareiškimas

Šiame žemėlapyje pateikti projektai iliustruoja kai kuriuos ES energetikos infrastruktūros politikos pasiekimus. Tai nėra baigtinis sąrašas, be to, šių projektų įtraukimas nereiškia, kad jiems teikiama pirmenybė, palyginti su daugeliu kitų projektų, kurie įgyvendinami ir remiami pagal ES energetikos politiką, – visi šie projektai yra vienodai svarbūs.

Energijos šaltiniai

Dujos

Dujos – tai daugiausia gamtinės dujos ir dujos, gaunamos perdirbimo metu.

Vėjas

Kinetinė vėjo energija, vėjo jėgainėse paversta elektros energija.

Saulės energija

Saulės spinduliuotė naudojama saulės šilumai (karštam vandeniui) ir elektros energijai gaminti.

Hidroenergija

Elektros energija, pagaminta hidroelektrinėse iš potencinės ir kinetinės vandens energijos (hidroakumuliacinėse elektrinėse pagaminta elektros energija neįtraukiama).

Branduolinė energija

Branduolinė šiluma – branduolinėje elektrinėje pagaminta šiluminė energija (branduolinė energija). Ji gaunama iš atomų (paprastai urano ir plutonio) branduolio dalijimosi. 

Kietasis iškastinis kuras (anglys, durpės ir kt.)

Kietasis kuras yra iškastinis kuras, apimantis įvairių rūšių anglis ir iš anglių gautus kietuosius produktus. Jį sudaro karbonizuotos augalinės medžiagos, paprastai – juodos arba rudos uolienos.

Nafta ir naftos produktai

Naftos produktai yra iškastinis kuras (paprastai skystas); be kita ko, tai žalia nafta ir visi iš jos gauti produktai (pvz., perdirbami naftos perdirbimo gamyklose), įskaitant automobilinį benziną, dyzeliną, mazutą ir kt.

Biomasė

Kietuoju biokuru dar vadinama: biologinės kilmės organinės neiškastinės medžiagos, kurios gali būti naudojamos šilumos arba elektros energijos gamybai. Tai yra: medžio anglys; mediena ir medienos atliekos; sulfatinės išviros, cukranendrių išspaudos, gyvūninės atliekos ir kitos augalinės medžiagos bei liekanos.

Susijusios nuorodos

Elektros energijos rūšių derinys yra kiekvieno kuro (energijos nešiklio) dalis atskiros ES šalies bendrojoje elektros energijos gamyboje

Susijusios nuorodos